Jak chráníme oznamovatele?

Whispero je efektivní nástroj pro anonymní komunikaci se zaměstnavatelem. Umožňuje poslat zpětnou vazbu nebo informaci o závažných událostech uvnitř organizace. Po celou dobu komunikace je chráněna vaše identita i data.

Anonymita

Uveďme jako příklad pana Omáčku, který chce oznámit krádeže ze skladu. Když půjde ke schránce důvěry, někdo ho uvidí a bude jasné, že něco oznámil, což nechce. Chtěl by oznámit nejlépe z pohodlí domova, zcela anonymně a bezpečně. A přesně pro tyto případy je tady Whispero.

Zpráva přes Whispero

Nejefektivnější způsob podání oznámení a ochrany identity. Whispero slouží jako prostředník, který skryje a zašifruje všechna data. Vedení společnosti má přístup pouze k tomu, co jim pošlete. I při následné komunikaci s prošetřovatelem je vaše identita dokonale chráněna.

Email

Whispero nabízí i speciální email, na který můžete posílat oznámení. Tento email je zabezpečený, skoro stejně jako zpráva přes aplikaci Whispero. Řešitelé nevidí vaši emailovou adresu či IP adresu. Jakmile email odešlete, Whispero data zašifruje a pošle vám speciální kód, přes který si můžete své oznámení zobrazit, sledovat jeho řešení a případně odpovídat na dotazy prošetřovatele.

Image alt

Telefon

Raději telefon než zpráva? Proč ne. Whispero telefon funguje na principu hlasové zprávy. Vaše číslo zůstane skryté a prošetřovatel má k dispozici pouze audiozáznam. Jako ve všech předchozích případech od Whispera dostanete speciální kód k následné komunikaci.

Co vidí na druhé straně?

Příslušná osoba (prošetřovatel) vidí jen to, co pošlete. Posílat můžete text nebo přílohy, případně odpovídat na dotazy. Vaši totožnost nikdo nezná, pokud ji sami nezveřejníte.

Na co si dát pozor!

V případě posílání příloh si zkontrolujete, zda neposíláte i tzv. metadata. Jedná se o soubor dat, která jsou uložena přímo v daném souboru. Pokud například vytvoříte soubor v Excelu, v metadatech budete uvedeni jako vlastník. Než jakýkoliv soubor odešlete, zkontrolujte si metadata a případně je odstraňte.